Rewitalizacja skóry polega na je dogłębnym odżywieniu, dzięki czemu wygląda ona znacznie lepiej. Ponadto pomaga również w spłycaniu już widocznych zmarszczek jak również zapobiega powstawaniu nowych. Można stosować różnorodne kosmetyki w domu, jednakże dla uzyskania jak najlepszych efektów dobrze jest korzystać z możliwości medycyny estetycznej i oferty gabinetów kosmetycznych. Wykonuje się w nich zabiegi przy pomocy specjalistycznej aparatury, co daje niezwykle dobre efekty.


Jakie zabiegi na rewitalizację skóry?

Duża ilość różnorodnych zabiegów sprawia że często ciężko wybrać odpowiednie dla konkretnej osoby i jej rodzaju skóry. Wiele z nich wykonuje się przy pomocy lasera, którego stosowanie skutecznie odmładza skórę w widoczny sposób. Podczas zabiegów mających na celu rewitalizację skóry bardzo często wykorzystuje się odpowiednio dobrane preparaty, zawierające na przykład kwas hialuronowy czy kolagen. Powinny być one odpowiednio dobrane nie tylko do rodzaju cery, ale również do wieku stosujących je osób. Niezwykle popularnymi i często wykonywanymi są zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, co daje niezwykle dobre efekty widoczne niemalże natychmiast po wykonaniu zabiegu.


Przetestuj dobry salon w Krakowie: https://www.salonodrodzenie.pl/brwi-kreski-na-powiekach-usta/


Dla kogo rewitalizacja skóry

Odpowiednio dobrane zabiegi rewitalizacji skóry mogą być stosowane przez wszystkich, oczywiście jeśli na przeszkodzie nie stoją względy zdrowotne. Szczególnie jednak polecane są dla tych, których cera narażona jest na działanie czynników takich jak zanieczyszczone powietrze czy stres, jak również dla osób palących papierosy. Powodują one często że skóra traci swój blask jak również staje się znacznie cieńsza, przez co nie prezentuje się dobrze. Odpowiednio dobrane zabiegi rewitalizacji skóry nie tylko pomogą jej nabrać blasku, ale również wpływają na znaczne zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz opóźniają procesy starzenia. W niektórych przypadkach konieczne jest powtórzenie kilku zabiegów, jednakże efekty z pewnością są tego warte. O możliwościach wykonania konkretnych zabiegów decyduje zazwyczaj lekarz po przeprowadzeniu wywiadu.