Skóra jest jednym z największych organów w całym twoim ciele. Pracuje bez przerwy i nigdy nie odpoczywa, mimo iż bezustannie jest narażana na kontakt z negatywnie oddziałującymi na nią czynnikami. Szkodzić będzie jej zarówno mróz czy promieniowanie słoneczne, jak i pewne chemiczne substancje (np. konserwanty), które na ogół występują w składach większości popularnych kosmetyków. Zapewne sama korzystasz z nich na co dzień. Prawdopodobnie wydaje ci się też, że nie jest to możliwe, aby całkowicie z nich zrezygnować. Dawniej rzeczywiście byłoby to ciężkie, jednakże dziś kosmetyki naturalne stanowią już niemalże tak samo liczną i bogatą grupę produktów jak preparaty syntetyczne.

A absolutnie powinnaś przestawić się na używanie samych naturalnych kosmetyków. Być może wydaje ci się, że preparat kosmetyczny i tak działa na skórę wyłącznie powierzchownie, ale nie jest to prawda. Substancje występujące w kosmetykach zwykle mają zdolność do przenikania przez barierę tworzoną przez skórę. Koniec końców przedostają się do wnętrza twojego organizmu i tam mogą już wywołać poważne szkody. Nawet połowa składników występujących w kosmetykach jest w stanie przedostać się do twojego krwioobiegu. Następnym razem, gdy znów będziesz chciała użyć kremu wzbogaconego substancjami SLS czy sztucznymi aromatami, zastanów się nad tym dwukrotnie i pomyśl, czy rzeczywiście chcesz narażać swoje zdrowie.

Sprawdź te naturalne kremy do twarzy marki Needit Nature

Nie ma sensu tego robić i ryzykować nabawieniem się jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych czy problemów skórnych. Kosmetyki naturalne pomogą ci znacznie lepiej pielęgnować całą skórę. Zazwyczaj jednak trudno je dostać. Niby są teraz dostępne prawie wszędzie, ale pamiętaj, że niektóre preparaty tylko udają te naturalne czy ekologiczne, podczas gdy w rzeczywistości zawierają różne chemiczne dodatki. Zawsze czytaj składy produktów. Sprawdzaj też, czy wybrane kosmetyki naturalne posiadają właściwe dla nich certyfikaty i atesty. Kupuj produkty od zaufanych i sprawdzonych producentów. Nawet jeśli będą one nieco droższe.